11 kwi 2017
W ubiegłą sobotę, tj. 8 kwietnia 2017 r., klasy IV,V i VI wzięły udział w filmowej uczcie! Pod opieką pań: Marioli Wańczyk i Sylwii Skowyry uczniowie wybrali się na seans „Pięknej i bestii”. I choć pogoda wcale nie była „kinowa”, bo dzień był prawdziwie wiosenny, wszyscy ochoczo wędrowali do kina. Przed projekcją uczniowie mieli okazję zaopatrzyć się w pop – corn i colę (bez nich kino nie byłoby kinemJ ), no i rozpoczęła się uczta!  Choć adaptacji filmowych „Pięknej i bestii” było wiele, nowa wersja nie zawiodła naszych oczekiwań.Ta ponadczasowa baśń wciąż urzeka swoją treścią i przypomina, zarówno młodym, jak i starszym widzom, co jest w życiu ważne. A opowiedziane jest to w sposób świeży, wdzięczny i prawdziwie pociągający, dzięki wspaniałej grze aktorów, wyśpiewanym przez nich piosenkom, jak również ogromnej dbałości do szczegółów w prezentacji świata baśni.
Nasza przygoda z kinem na pewno pozostawi trwały ślad w pamięci uczniów i zachęci do częstego brania udziału w wydarzeniach kulturalnych. A tym samym przyczyni się do wyrobienia gustu filmowego.