11 paź 2016

Bawiąc uczyć!

W sobotę 8 października 2016 roku na klasę IV i V czekała niespodzianka! Pani Mariola Wańczyk zaproponowała obu klasom zabawę w podchody. Gra terenowa, znana wszyskim szczególnie z harcerstwa, została wykorzystana w celu urozmaicenia zajęć, a także integracji uczniów klasy IV i V. Posłużyła też do utrwalenia wybranych wiadomości, ponieważ grupa poszukujących– poza głównym zadaniem znalezienia grupy uciekających – miała do wykonania zadania związane z gramatyką i ortografią polską oraz ogólną wiedzą o Polsce. Grający mogli też się wykazać pomysłowością i kreatywnością, układając piosenkę o polskiej szkole! Wszyscy świetnie się bawili, dopisała nawet pogoda, a uczniowie mieli okazję nie tylko do aktywnego spędzenia czasu na wolnym powietrzu, ale też do wyrabiania w sobie cech przydatnych w życiu, takich jak : odpowiedzialność za dobrze wykonane zadanie, umiejętność współpracy i współzawodnictwa. Mamy nadzieję, że ta zabawa zachęci uczniów do systematycznej nauki, bo w podchody będziemy się jeszcze bawić,  zadania będą dotyczyć wiadomości zdobywanych w szkole, a każdy przecież chce wygrać, więc ..... do pracy!

Zdjęcia w galerii :)